VÍZRAJZI ÜGYINTÉZŐ

ÉSZAK-MAGYARORSZÁGI VÍZÜGYI IGAZGATÓSÁG

Az Észak-magyarországi Vízügyi Igazgatóság, (ÉMVIZIG)

a belügyminiszter irányítása alatt álló vízügyi igazgatási szerv, működési területe Borsod-Abaúj-Zemplén és Heves megye teljes területe mellett Szabolcs- Szatmár- Bereg megye, Jász- Nagykun- Szolnok és Nógrád megye egy részére terjed ki, központja Miskolcon van.

 Az Igazgatóság ellátja működési területén az ár- és belvízvédelmi, vízkárelhárítási, vízminőségi kárelhárítási feladatokat, valamint végzi a vagyonkezelésében lévő vízilétesítmények fenntartását, üzemeltetését és fejlesztését, a vagyonkezelésében lévő állami tulajdonú vízfolyások, holtágak és természetes állóvizek szabályozását, mederfenntartását, partvédelmét.

Vízrajzi és Adattári Osztályához pályázatot hirdet vízrajzi ügyintéző munkakör betöltésére.

Főbb feladatok, munkák

  • nagyrészt terepi munkavégzés: - mérésekben történő részvétel (jellemzően vízben állva, esetenként csónakból és áthidalásról) - hidrológiai mérőeszközök kezelése, karbantartása, - vízállás regisztráló eszközökből adatkinyerés, telepítés, hibaelhárítás, - vízrajzi állomások karbantartási feladatainak ellátása,
  • kisebb részben irodai munkavégzés: - a mérési eredmények vízrajzi programokkal történő feldolgozása, hidrológiai statisztikai adatok képzése, értékelése, - távmérő eszközök adatforgalmának ellenőrzése, - vízrajzi nyilvántartások, adatbázisok naprakész vezetése, - vízrajzi ügyeleti feladatok ellátása.

Az álláshoz tartozó elvárások

  • szakirányú középfokú végzettség
  • felhasználói szintű MS Office ismeret (MS Excel, MS Word)
  • legalább B kategóriájú jogosítvány, gépjárművezetői gyakorlat
  • úszástudás
  • cselekvőképesség, büntetlen előélet (jogviszony létesítés elengedhetetlen feltétele az erkölcsi bizonyítvány)

  • vízgazdálkodási vagy vízügyi technikus képesítés
  • földrajzi és területismeret
  • vízrajzi adatbázis-kezelő programok ismerete, gyakorlata
  • minőségirányítási rendszer alkalmazásában szerzett tapasztalat
  • kisgéphajó-vezetői engedély
  • angol és/vagy szlovák nyelvtudás

Amit kínálunk

  • határozatlan idejű közalkalmazotti kinevezés
  • rugalmas munkarend
  • stabil, kiszámítható, családbarát munkahely
  • szakmai fejlődés biztosítása
  • a 391/2017. (XII.13.) Kormányrendelet által meghatározott illetmény és előmenetel

Munkavégzés helye

Miskolc, Vörösmarty utca 77. 3530

Jelentkezési határidő

2023.08.18

Állás, munka területe(i)
Mezőgazdaság / Környezettudomány / Környezetvédelem
Szükséges tapasztalat
Nem szükséges tapasztalat
Foglalkoztatás jellege
Teljes munkaidő

Hirdető típusa
Közvetlen munkáltató